Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

Rukometašice Borca u okviru 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile su ubjedljivu pobjedu na domaćem terenu nad ekipom RK Izviđač, rezultatom 34:15 (17:8). Domaće rukometašice furiozno su otvorile večerašnji susret, pa praktično ti sredine prvog dijela rješavaju pitanje pobjednika.

Serijom 8:1 u prvih trinaest minuta, popularne „Osice“ dolaze na plus sedam, kod rezultata 8:1. Do kraja prvog dijela bez većih problema rukometašice Borca uspjele su sačuvati visoku prednost, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 17:8. I u nastavku dosta kvalitetnija igra domaće ekipe, koja već sredinom drugog dijala ima velikih plus šesnaest golova prednosti. Igrao se 43. minut a rezultat na semaforu glasio je 26:10.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, trener domaće ekipe iskoristio je priliku da isproba i one najmlaše rukometašice u sastavu, pa su tako od 40. minute sve domaće rukometašice upisale minutažu. Susret je na kraju završio rezultatom 34:15.

Najefikasnije u pobjedi Borca bile su Stojanović Anđela sa četrnaest i Novaković Jovana sa pet postignutih pogodaka. Na drugoj strani Petrović Ana bila je najefikasnija sa osam postignutih pogodaka. U listu strijelaca upisale su se i Brkić Marija sa četiri te Stamanović Milica sa tri pogotka.

U posljednjem 22. kolu ekipa Borca gostovat će u Mostaru kod ekipe Katarine, gde bi „Osice“ trebale potvrditi titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Snimak utakmice:

0
Shares