Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

Poslije kadeta, i juniori "crveno-plavih" osvojili titulu. Možda sezona za seniore Borca m:tel nije bila uspješna onoliko koliko se očekivalo, ali su zato mlađe kategorije vratile osmijehe na lica svih u taboru "crveno-plavih".

Naime, poslije kadeta, koji su krajem maja osvojili titulu šampiona, do istog uspjeha stigli su i juniori (rukometaši rođeni 2002. godine). Izabranici Dean Kneževića i Goran Garića "počistili" su konkurenciju, te tako donijeli još jedan trofej u Banjaluku.

Redom su padali Jedinstvo Brčko, Višegrad, Leotar i u finalu Sloga Doboj, koju su u finalu porazili 26:14. Za najboljeg igrača završnog turnira, koji je održan u Brčkom, proglašen je Nikša Petrović, dok je nagrada za najboljeg golmana otišla u ruke Berina Brkića.

 

Humanitarna akcija: Pozovi 1433 – Liječenje Jovane.

Jovana je samohrana majka oboljela od Hodgkinovog limfoma. Za njeno liječenje je potrebno 35 000 KM. Ova mlada žena ima ogroman motiv - da svojoj kćerki pruži bezbrižno djetinjstvo ispunjeno ljubavlju, jer je oca početkom ove godine odnio Covid.

0
Shares