Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

Rukometašice Borca igraće u finalu prvog izdanja Svesrpskog kupa za dame jer su u polufinalu deklasirale Miru sa 48:23.“Osice” su prikazale odličnu igru, te na terenu opravdale ulogu favorita.

Osim nekoliko uvodnih minuta neizvjesnost je u potpunosti izostala jer su djevojke koje vodi Rade Unčanin igrale brzo i lepršavo, te postigle mnogo pogodaka iz tranzicije. Unčanin je dao priliku svim djevojkama koje su ravnomjerno rasporedile golove. Najefikasnije su bile Lana Lončar i Dajana Ignjatović sa po pet golova, dok se u Miri istakla Dragica Gligorević sa devet golova.

Utakmicu sa tribina dvorane “Jassa” pratili su pomoćnik ministra za sport u Vladi Republike Srpske Mario Đuran, predsjednik Rukometnog saveza Republike Srpske Marinko Umičević kao i član UO RS Republike Srpske Vladimir Branković, te Milena Delić, predsjednica Rukometnog saveza Srbije.
U drugom polufinalu sastaju se domaćin Jagodina i Naisa, a finale je na programu sutra u 17 časova.

Izvor; sportnewsmagazin.com

Generalni sponzor

0
Shares