Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

U tradicionalnom 67. Izboru deset najboljih sportista Republike Srpske u organizaciji dnevnog lista "Glas Srpske", direktor našeg kluba, Darko Savić, nagrađen je plaketom za doprinos i razvoj sporta Republike Srpske. Ova nagrada predstavlja još jedno u nizu priznanja kojim se potvrđuje posebna energija kroz konkretna djela našeg direktora i promocija pravih sportskih vrijednosti, kako u pobjedama tako i porazimanašeg tima.

Stručnim žirijem predsjedavao je selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić, a za razliku od prošle godine, kada je ceremonija održana u prostorijama Radio-televizije Republike Srpske zbog pandemije korona virusa, ove se smotra vratila u Banski dvor, uz ograničen broj prisutnih.

Generalni sponzor

0
Shares