Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

Ministar porodice, omladine i sporta, Sonja Davidović, razgovarala je danas sa rukometašicama i upravom Ženskog rukometnog kluba „Borac“ o upravo završenoj sezoni, ostvarenim rezultatima i planovima za narednu sezonu.

Direktor kluba, Darko Savić, istakao je da je klub ostvario odlične rezultate, uprkos izazovima s kojima su se suočili, i da je titula pobjednika kupa Republike Srpske nagrada za sav uloženi trud.

Ministar Davidović istakla je da je ŽRK „Borac“ primjer jedne uspješne sportske porodice i da su djevojke dosadašnjim rezultatima dokazale da od njih možemo očekivati samo najbolјe.

„ Zbog ostvarenih rezultata, ali i kontinuiranog kvalitetnog rada, ŽRK „Borac“ će imati podršku resornog ministarstva kao i do sada i vjerujemo da će nastaviti trofejni niz i u narednim sezonama“ – istakla je Davidović.

Generalni sponzor

0
Shares