Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

Rukometašice Borca poražene su i u drugoj utakmici EHF Evropa Kupa. Bolje od njih u Banjaluci bile su rukometašice Dunajske Strede sa 24:17.

Odlično prvo poluvrijeme odigrale su Banjalučanke. Iako su gošće već na početku imale prednost od dva gola, rukometašice Borca se nisu predavale i serijom od 3:0 u 13. minutu dolaze do prednosti od 5:4. Imale su priliku da odu i na plus 2 ali nekoliko napada nisu uspjele da realizuju, što su Slovakinje iskoristile i do kraja prvog poluvremena preokrenule rezultat na 9:8.

I to je bio maksimum Borca. Drugo poluvrijeme pripalo je Dunajskoj Stredi. Gošće u 42 minutu odlaze na +6, a samo šest minuta kasnije i na maksimalnih +9. Sve što je domaćin do kraja uspio je da smanji prednost na sedam razlike za konačnih 24:17 za Dunajsku Stredu.

Najbolji pojedinac meča bila je rukometašica Dunajske Strede, Beatriks Elo sa sedam golova. Kod domaćina, po četiri gola postigle su Anđela Stojanović i Sara Majkić, dok je sedam odbrana upisala golman Dragana Vukosavljević.

Prilog ATV:

Snimak utakmice:

Fotogalerija:

0
Shares