Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

Žrijeb nas je poslao na glavnog konkurenta za osvajanje trofeja i bolje od ovoga nismo mogli. U Portugalu smo oslabljeni neigranjem naše tri rukometašice izgubili rezultatom Benfika-ŽRK Borac 50:24 (26:11). Ipak, ostvaren je istorijski uspjeh plasmanom u 3. kolo EHF KUPA i ne treba biti nezadovoljan učinjenim.

Ne treba zaboraviti da imamo mladu amatersku ekipu koja na žalost nema optimalne uslove za rad i treniranje. U jeku sezone smo svedeni na treninge od sat vremena koji su dovoljni za rekreativni sport i to treba javno reći. Takođe godišnji budžet našeg kluba je manji od godišnje plate najbolje igračice Benfike.

Bitnije od rezultata je da smo stekli nove sportske prijatelje, da je utakmica sa Benfikom bila velika promocija grada i države ali i kluba. Srazmjerno uloženom u klub i djevojke, ostvareni rezultat je odličan.

Našim curama poželimo sretan put kući i puno uspjeha u nastavku njihovih igračkih karijera.

0
Shares